Życie-upływ czasu. Wernisaż wystawy

23 marca w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy malarskiej Longiny Wysockiej. Autorka wystawy jest mieszkanką Wejherowa, absolwentką Liceum Plastycznego w Gdyni. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja” w Wejherowie. Od kilkunastu lat zajmuje się malarstwem, które stało się jej życiową pasją.

Maluje różnymi technikami – olejami, pastelami, akwarelami, żadne tematy nie są tez jej obce. Na wystawie można oglądać pejzaże morskie oraz obrazy z motywami roślinnymi - wielobarwne kwiaty i nenufary. Pani Longina chętnie maluje na dużych formatach, na wystawie prezentuje obraz-abstrakcję „Życie-upływ czasu”, który jest opowieścią o różnych kolejach życia, o radościach i smutkach.

Wernisaż wystawy zgromadził liczna grupę wielbicieli twórczości pani Longiny Wysockiej, wśród których nie zabrakło przedstawicieli samorządów. Piątkowe otwarcie wystawy uświetnił koncert skrzypcowy pana Michała Cieśluka, którego twórczość inspiruje autorkę obrazów. Jak sama powiedziała, często maluje przy jego muzyce, a jego interpretacje muzyczne są dla niej inspiracją.

Wystawę można oglądać w Muzeum do 13 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.